Шви бетонування: що, чим і навіщо герметизувати?

Категорії
Ця стаття була оновлена 04 Червня 2020, Чт

Відвідавши масу споруджуваних і побудованих об'єктів цивільного та промислового будівництва, маючи колосальний досвід роботи з герметизацією і ремонтом деформаційних швів, ми дуже часто бачимо одну і ту ж проблему - поточні шви.

І так давайте пройдемося по цій злісної болю більшості будівництв і розберемося з цим питанням поетапно: що, чим і для чого потрібно герметизувати.

Шви бетонування бувають:

РОБОЧІ - місце переривання заливки бетону: раніше залитого і свіже залитого.

Деформаційних - ділять будинок або його частини (прибудови) в потрібному напрямку, забезпечують плиті можливість вільного руху.

Деформаційний шов проектується в залежності від таких факторів як:

клімат навколишнього середовища,

розбухання і всихання будівельних матеріалів в залежності від вологості повітря,

температура зміни обсягу,

грунт на якому будується будинок,

примикання двох будівель,

нерівномірна усадка,

усадка при застиганні будівельних розчинів, секцій та їх призначення.

При облаштуванні деформаційного шва варто знати, що він повинен «ділити» будівлю по колу - підлога - стіна - стеля - стіна, якщо закрити зону шва жорстким нееластичним матеріалом і не врахувати зрушення, він почне розтріскуватися в довільній формі, зіпсувавши всю естетику будівлі.

Розглянемо принципи герметизації робочих швів бетонування:

1.Бентонітовий шнур-складається з домішки бентонітової глини і каучуку, розбухає при доступі лужної рідини (бетон + вода), утворюючи собою замок для потрапляння рідини в будівлю, обов'язкова умова - бентонітовий джгут заливають і закривають бетоном з усіх боків.

2.Гідрофільная гума (Плуг) - гідрофільний поліуретан, принцип роботи такий же як у бентоніту, максимальне розбухання на 250%, циклічність роботи матеріалу не обмежений.

3.Гідрошпонка для робочих швів - рулонний профилированная гума з матеріалів ТЕП або ж ПВХ в залежності від її призначення призначена для герметизації робочих або ж деформаційних швів бетонування

Види робочих гідрошпонок:

ВР200, ВР240, ВР320 (ВР-внутрішня робоча).

НР200, НР240, НР320, НР500 (НР-зовнішня робоча).

Для герметизації деформаційних швів потрібно підбирати більш широкі матеріали, які крім того, що виконають герметизацію деформаційного отвори, які не порвуться при розширенні і не розпластаються при звуженні шва.

1.Гідрошпонка для деформаційних швів буває таких видів:

ВД200, ВД240, ВД250, ВД350, ВД500 (внутрішня деформационная).

НД200, НД240, НД250, НД350, НД500 (зовнішня деформационная).

ЕПДМ, ТЕП мембрана + клей герметик - виконуючи герметизацію мембраною важливо виконати петлю провисання, яка, коли розкриється деформаційний шов, що не порветься, а просто потягнеться, компенсую усадку, навантаження або коливання будівлі.

Набагато простіше і вигідніше герметизувати всі своєчасно, але що ж робити якщо будівля побудована, а герметизацію деформаційних швів не передбачили:

   Гідрошпонкі П1, П2, П3, ПО1, ПО2, По3 п-образна форма гідрошпонкі дозволяє встановити її так, щоб запобігти потраплянню води в будівлю при позитивному або ж негативному тиску води.

Для захисту, надійності й естетичності видимої частини деформаційного шва застосовують алюмінієвий профіль для деформаційного шва.

Профілю для деформаційного шва бувають:

накладні (по типу PAN 52-50).

вбудовуються (по тіпуPAV 52-50).

герметичні (по типу PARN 52-50).

не герметичні (по типу PAN 52-50, PAV 52-50).

Залежно від місцезнаходження і завдань деформаційного шва виконується його підбір для вулиці і паркінгу, може бути варіант герметичного надійного профілю, який витримує транспортне навантаження, для внутрішньої частини будівлі вбудований або накладній в залежності від конструктиву, це не обов'язково повинен бути герметичний профіль, але потрібно  не забувати, коли йде прибирання підлоги, є ризик потрапляння води в шов тому краще перестрахуватися.  Компанія CLUB CONSTRUCTION пропонує своїм клієнтам максимально правильні рішення для герметизації швів бетонування в кожному конкретному випадку.

Звичайно ладу об'єкт, кожен будівельник намагається застосувати більш правильне і економічно вигідне рішення, іноді випускаючи моменти герметизації деформаційного шва, ціна упущення буває не дуже приємною.

Якщо стоїть питання герметизувати чи ні, гарненько зважте всі за і проти, подивіться на свій гарний проект, в який Ви вкладаєте не тільки фінансову частину, а й частинку своєї душі, і прийміть технічно правильне рішення, про яке не будете шкодувати довгі роки, адже  об'єкт повинен служити і радувати своїх власників довгі роки.

 

( 32 )
Рекомендовані товари
Швидке замовлення
Швидке замовлення
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину
Самовивіз з магазину